Blogs

CiviMeetUp 2018 już w najbliższą środę!

Ponieważ głosowanie na formę spotkania nie wyłoniło jednoznacznego zwycięzcy, zapraszamy na luźne spotkanie towarzyskie połączone z warsztatami/helpdeskiem na interesujące Was tematy związane z CiviCRM.

Jeśli jeszcze nie wypełniłaś/eś formularza rejestracyjnego - zrób to jak najszybciej. Pozwoli nam to na lepsze przygotowanie spotkania.

CiviMeetUp odbędzie się w siedzibie firmy Caltha przy ul. Kredytowej 3a m 114 (wejście od Pl. Dąbrowskiego 2/4).

Rozszerzenie do raportów „Pivot Report”

Od połowy lutego br. dostępne jest rozszerzenie przydatne wszystkim organizacjom, dla których ważne jest budowanie ciekawych raportów – Pivot Report.

Rozszerzenie daje możliwość elastycznego budowania tabel przestawnych, przy użyciu mechanizmu drag`n`drop. Co więcej, raporty można przekształcać na różne wykresy lub eksportować jako pliki CSV / TSV.

Przeczytaj więcej w artykule tutaj►

Używanie i ulepszanie rozszerzenia Dokumentów

Udostępnione zostało nowe rozszerzenie do Drupala autorstwa zespołu CiviCoop.

CiviCoop opracował rozszerzenie – Documenten, które zapewnia kilka ciekawych funkcji dodawania załączników do działań związanych z przypadkami i przechowywania ich w przyjazny dla użytkownika sposób (karta Dokumenty w rekordzie Kontakt), a także możliwość aktualizacji plików do nowszych wersji.

Zarezerwuj termin na CiviCRM MeetUp 2018

Wpisz do kalendarza datę corocznego spotkania użytkowniczek i użytkowników CiviCRM – 28 lutego 2018 (ostatnia środa miesiąca) godz. 17:30-20:00.

Ponieważ chcemy, aby spotkanie było jak najbardziej przydatne dla Ciebie, pomóż nam zdecydować o jego tematyce i wypełnij formularz dostępny tutaj ►.

Na podstawie udzielonych odpowiedzi ustalimy ciekawy i wartościowy dla społeczności CiviCRM program spotkania.

Ulepszenia przychodzących wiadomości e-mail

Nowe ulepszenie do "poczty przychodzącej" – identyfikator sprawy w temacie i automatyczne dodanie adresu e-mail do sprawy (z ang. case).

W wydaniu 4.7.30 pojawiły się opracowane przez australijską organizację dodatki do używania id przypadku dodanego do rdzenia. Przed tą łatką można było dodawać tylko przychodzące wiadomości e-mail, używając wartości skrótu do skrzynki - co było trudne lub niemożliwe do wykrycia z poziomu interfejsu użytkownika. Ulepszenie oznacza, że ​​wiadomość e-mail, której temat zawiera "[sprawa#1234]", doda wiadomość e-mail jako działanie do „Sprawy 1234”.

Wersja 4.7.30 CiviCRM już dostępna

Dostępna jest już kolejna wersja CiviCRM 4.7.30.

Nowa wersja zawiera:

  • Zmiany w API
  • Zmiany ustawień konfigurarcyjnych
  • Poprawione błędy związane z instalacją modułów lub upgrade
  • Nowe rozwiązania
  • Naprawy błędów

 

Pobierz nową wersję:

RODO i CiviCRM

Rozszerzenie ma na celu umożliwić organizacjom zarządzanie swoimi kontaktami w sposób zgodny z RODO, które wprowadza szereg nowych obowiązków dla organizacji przechowujących i wykorzystujących dane osobowe.

Przeczytaj więcej o rozszerzeniu tutaj►

Płaci ktoś inny

Erik Hommler, jeden z członków społeczności CiviCRM, zapowiada stworzenie nowego rozszerzenia „Someone Else Pays”.

Obecnie firmy używają miękkich kredytów (z ang. „soft credits”) do obsługi rejestracji przez jeden kontakt i obsługi płatności przez drugi, a także obsługi darczyńców. Jednak takie rozwiązanie jest jedynie półśrodkiem, gdyż jego implementacja powoduje wiele błędów.