Blogs

Znamy już lokalizację październikowego sprintu w UK

W tym roku sprint odbędzie się w dniach 6-12 października w Bamford, Debyshire, Wielka Brytania.

Spotkania skierowane są do osób, które na co dzień pracują z CiviCRM (m.in. deweloperów, managerów, użytkowników), jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym systemem i chcieliby dowiedzieć się o nim czegoś więcej. To również doskonała szansa, aby poznać zespoły z innych krajów i wymienić się doświadczeniem czy pomysłami, a także dołożyć swój wkład w rozwój oprogramowania. 

Rozszerzenie CiviRules 2.0 jest już dostępne

Nowa wersja CiviRules zawiera sporo naprawionych błędów, wprowadzonych zostało kilka nowych warunków i działań oraz zaktualizowano dokumentację. 

Co więc jest nowością w CiviRules? m.in.:

CiviCRM 5.2.1

Pierwsze wydanie CiviCRM tego lata jest już gotowe do ściągnięcia!

W tym miesiącu w premierowej wersji zostały usunięte błędy, kilka z nich uległo poprawie (w szczególności Update CiviCRM).

CiviContribute
Zarówno numer faktury, jak i numer referencyjny faktury są teraz dostępne w raporcie z transakcji księgowych. Przed tą zmianą w raporcie księgowym wyświetlany był tylko Identyfikator Faktur. 

CiviMail
Dodaj statystyki do testów AB i analizuj je w raportach z mailingów.

Korzystanie z CiviRules przy Petition Journey w Amnesty International Vlaanderen

Celem stworzenia Petition Journey było zwiększenie zaangażowania osób, które podpisują swoją pierwszą petycję z Amnesty. Ścieżka petycji przedstawia się następująco:

  • osoba bezpośrednio po rejestracji otrzymuje maila
  • następnie otrzymuje maile przez kolejne 5 tygodni

Maile mogą zawierać np. łącze wideo, zaproszenie do rejestracji na wydarzenie w ramach akcji czy zaproszenie do podpisania kolejnej petycji.

Nowa wersja CiviCRM 5.1.0.

Majowe wydanie CiviCRM jest już gotowe do ściągnięcia!

W nowej wersji m.in. poprawione zostały błędy, ulepszone zostało raportowanie oraz wzbogacona integracja z Drupalem. Główne zmiany dotyczą również modułów CiviContribute i CiviMail.

Pobierz nową wersję CiviCRM z github.com

Przeczytaj więcej o CiviCRM 5.1.0 >tutaj.

Dlaczego CiviCRM jest ważnym narzędziem długoterminowego wsparcia (LTS)?

Wydania LTS (Long Term Support) CiviCRM są wersjami, które są utrzymywane przez organizacje przez wiele lat. 

Pierwsza oficjalna wersja CiviCRM wydana jako LTS miała wersję 4.4 , a została ogłoszona w październiku 2014 roku i była oficjalną wersją LTS do czasu wydania CiviCRM 4.7. W tym momencie wersja 4.6 została oficjalnie uznana za nową wersję LTS. Międzynarodowy zespół CiviCRM oraz kilku partnerów i współpracowników utrzymywało wersje 4.4 i 4.6 do 2017 roku, kiedy to Skvare i Compucorp oficjalnie przejęli odpowiedzialność za utrzymanie CiviCRM 4.6 LTS.

Moduł KPI dla CiviCRM

Każda organizacja, która chce optymalizować wydajność i osiągać strategiczne cele, powinna posiadać rozbudowany system mierzenia kluczowego wskaźnika wydajności (KPI), który może być wykorzystywany do np. poprawy wydajności.