Blogs

Zarezerwuj termin na CiviCRM MeetUp 2018

Wpisz do kalendarza datę corocznego spotkania użytkowniczek i użytkowników CiviCRM – 28 lutego 2018 (ostatnia środa miesiąca) godz. 17:30-20:00.

Ponieważ chcemy, aby spotkanie było jak najbardziej przydatne dla Ciebie, pomóż nam zdecydować o jego tematyce i wypełnij formularz dostępny tutaj ►.

Na podstawie udzielonych odpowiedzi ustalimy ciekawy i wartościowy dla społeczności CiviCRM program spotkania.

CiviHR – zmiany w 2017 r. i plany na 2018

Miniony rok był dla zespołu tworzącego CiviHR rokiem transformacji i wytyczania kierunków rpzwoju projektu na kolejne lata.

CiviHR jest projektem, który ma być w pełni funkcjonalnym system zarządzania zasobami ludzkimi (HR), a opartm na CiviCRM i Drupalu. Działa najlepiej jako osobny moduł do instalacji CiviCRM (ponieważ często używamy wielu funkcji CiviCRM) i może być hostowana samodzielnie.

Ważne zmiany w 2017 r. dotyczą:

Nowa wersja CiviCRM v. 4.7.28 jest już dostępna

Najnowsza wersja oprogramowania CiviCRM zawiera:

  • Zmiany w schemacie bazy danych
  • Zmiany w API
  • Nowe funkcjonalności
  • Poprawy błędów

Intensywne prace nad wersją 4.7 i duże zaangażowanie społeczności w jej rozwój sprawiają, że staje się ona stabilna i możliwy będzie upgrade stabilnego systemu CiviCRM wśród polskich użytkowników.

Nowa grafika CiviCalendar

Poznajcie nowe rozszerzenie CiviCalendar, które pozwala łatwo wyświetlać codzienne, tygodniowe i miesięczne działania w CiviCRM.

CiviCRM od 5 lat kompatybilny z WordPressem

Po raz pierwszy CiviCRM był dostępny na WordPressa od wersji 4.1, czyli od lutego 2012 r. Po pięciu latach na świecie ponad 2300 organizacji korzysta z wtyczki CiviCRM na WordPress`ie.

Twórcy CiviCRM`a długo kazali czekać użytkownikom WordPressa na wersję kompatybilną z tym systemem. Jak ewoluowały losy połączenia dobrze znanego deweloperom CMS`a z nowym CRMem?

Zapraszamy do lektury artykułu ►

Caltha na CiviCon UK 2017

W październiku 2017 r. nasi przedstawiciele z zespołu CiviCRM Polska – Karolina i Tomasz, wzięli udział w międzynarodowej konferencji CiviCon UK.

CiviCon UK zorganizowany został po raz 7. w Londynie. Obecnie jest to największe tego typu wydarzenie w Europie, na którym pod jednym dachem spotykają się użytkownicy, deweloperzy, programiści, administratorzy, aby wraz z głównym zespołem CiviCRM z USA dyskutować na temat kierunków rozwoju systemu.

Rozszerzenie RODO na CiviCRM

Dostępne jest nowe rozszerzenie na CiviCRM, które umożliwia organizacjom zarządzanie swoją bazą zgodnie z wymaganiami RODO. Rozporządzenie wchodzi w życie z dn. 25 maja 2018 r. i przynosi przełomowe zmiany, zupełnie nowe wymogi i wzmocnienie dotychczasowych rozwiązań w obszarze ochrony danych osobowych. 

Pierwsza wersja rozszerzenia do CiviCRM obejmuje: